・• . habånina 23 . •・

mienso cza żreć l|i|!|i|l korzenie-> http://www.habanina.forka.eu/index.php


#1 2007-10-25 19:54:09

noleeeeć

http://saikouwnawiasie.w.interia.pl/bun.gif siedzecicho

Skąd: nie wiem
Zarejestrowany: 2007-09-24
Posty: 8
Punktów :   

Sigile - Kto widział, kto słyszał, kto wie

Parę dni temu kolega zafascynowany Magią Chaosu opowiedział mi o sigilach, mających fajną właściwość wpływania na rzeczywistość (podobno).
Swój wywód poparł opowieścią o jego największym sukcesem jako twórcy sigili, a mianowicie stworzył sigilę która miała sprawić że w danym dniu zje kanapkę z kurczakiem...Tak też się stało!...po tym jako poszedł do sklepiku szkolnego i poprostu kupił sobie tą kanapkę

Po tej pasjonującej historii stwierdziłam, że faktycznie...ja czasem również mam ochote na kanapke z kurczakiem, a co za tym idzie sigilami warto się zainteresować. Conieco znalazłam i pragnę podzielić się tym z wami w trosce o to żeby wam nigdy kanapek z kurczakiem nie zabrakło
Noto po kolei:
Raz. .Co to jest Magia Chaosu wogle
"Magia chaosu jest parkietem na którym tańczą inne systemy magiczne. Wszystkie "tajemne" doktryny po prostu podskakują sobie w miejscu, będącym częścią chaosu."
W magii chaosu panuje niezwykła dowolność, najważniejsza jest jednak wiara: mag chaosu powinien umieć pracować z wieloma systemami magicznymi, gdyż magia jest jedynie środkiem do osiągnięcia celu. Magia Chaosu zakłada, że można korzystać z wielu struktur magicznych zależnie jedynie od tego, która w danym wypadku wydaje się najbardziej odpowiednia.

Podstawowymi technikami samej magii chaosu są między innymi sigile.

Dwa. Sigile co i jak
Teoria sigili opiera się m.in. o nauki Freuda. Jeśli pewne głęboko zakorzenione w podświadomości fakty mogą wywierać wpływ na nasze działania, to można wykorzystać ten fakt w odwrotny sposób. Wystarczy, iż wprowadzi się do podświadomości pewien symbol (sigil), uprzednio nadając mu pewne znaczenie. Następnie należy zapomnieć znaczenie owego sigilu, oraz: albo przypominać sobie co pewien czas jego wizerunek, albo go zniszczyć. W ten sposób wpływamy na naszą podświadomość. Szybko zapomniana przez świadomość i wysłana podświadomości skupiona myśl czy intencja jest tam następnie aktywowana. Wpisuje się ona w podświadomość dokładnie tak, jak wpisane są tam nieświadome funkcje ciała takie jak oddychanie czy bicie serca. Proces ten nazywany jest tworzeniem sigilu lub sigilizacją.


Sigil może posiadać abstrakcyjną, obrazkową, lub semi-abstrakcyjną formę. Może występować zarówno fizycznie, wirtualnie jak i jedynie w myśli. Wizualne symbole są najpopularniejszą formą sigili, ale stosowane bywają także dźwięki i kształty. Istnieje wiele rodzajów sigili: alfabetyczne, runiczne, obrazkowe, fonetyczne, akustyczne, przestrzenne, oraz wiele innych, które opracowywują sami zainteresowani sigilizacją.

tzry. Jak uczynić sigila (obrazkowego)?
Bazuję na tym co pokazał mi kolega i co jak już wiemy podziałało xD

1. Należy napisać na kartce zdanie zaczynające się od "Chcę"
2. W całym zdaniu wykreślić powatarzające się litery i napisać osobno te które zostały czyli np. "Chcę chcieć kupę" zostają litery - c,h,e,i,k,u,p (ę,ą,ć itd traktujemy jako e a c)
3. Z tych liter pozostałych nakreślić sigila zaczynając od jakiejs literki i wpisują pozostałe w nią np.
http://img524.imageshack.us/img524/2546/sigilzw3.png
4.Następnie należy zapomnieć znaczenie owego sigilu, oraz: albo przypominać sobie co pewien czas jego wizerunek, albo go zniszczyć.
5. Czekać czy zadziała :D
ALE jak jest napisane wyżej sigile opracowują twórcy wiec istnieje ogromna dowolność, nie mozna tylko zapomineć o nadaniu im znaczenia.

No to na tyle. Żeby zobaczyć "profesjonalne" sigile odsyłam na ciekawą stronę www.google.pl i w grafice wpisac sigil.

Offline

 

#2 2007-10-25 20:42:54

papierowe

http://saikouwnawiasie.w.interia.pl/mouse.gif poruszamporuszam

4327491
Skąd: niebieskie trzewiki
Zarejestrowany: 2007-09-02
Posty: 56
Punktów :   
WWW

Re: Sigile - Kto widział, kto słyszał, kto wie

dzięki, muszę to wypróbować !


NIE.

Offline

 
`Obecnie obowiązująca definicja mięsa: - mięśnie szkieletowe ssaków i ptaków uznane za zdatne do spożycia przez człowieka wraz z przyległą tkanką, gdzie ogólna zawartość tłuszczu i tkanki łącznej nie przekracza przyjętych wartości, i kiedy to mięso stanowi składnik innego produktu spożywczego.

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
GotLink.pl